Dagstructuur


Als de nieuwe pup bij u in huis komt dan komt er direct veel op u af: de reis naar huis..het wennen aan het nieuwe huis..mensen in uw omgeving die nieuwsgierig zijn naar de nieuwe aanwinst en hoe zullen de eerste nachten verlopen.?.

Het is fijn als de pup tussen de 7 en 8 weken oud is als hij bij u in huis komt...later kan natuurlijk ook. Maar hoe eerder u kunt starten met het opvoeden hoe beter. Helemaal fijn zou zijn als u een tijdje vrijaf heeft genomen om uw pup intensief te begeleiden om een plezierige huisgenoot te worden...vooral in het begin kost een pup veel tijd. Die geïnvesteerde tijd betaalt zich echter later dubbel en dwars terug.


Dag-structuur


Voordeel van een jong hondje is dat hij nagenoeg helemaal blanco is en volledig openstaat om nieuwe dingen in het leven te leren. Een pup leert snel en leert dus ook snel de, in onze ogen, verkeerde dingen. Aan u daarom de mooie en belangrijke taak om hem de gewoontes en het gedrag te leren wat u voor ogen heeft. Voor nu maar zeker voor in de toekomst. Een dag-structuur samen met een flinke dosis geduld en gezond verstand helpen daarbij. Begin er meteen mee.!.

Bouw uw dag-structuur op rondom de etenstijden van uw pup. Uiteraard houdt u daarbij rekening met uw eigen persoonlijke situatie. Voor het eten slaapt de pup, na het wakker worden direct met de pup naar buiten om hem zijn behoefte te laten doen...eten geven...daarna de wereld verkennen in- of buitenshuis, of lekker spelen. En dan weer lekker slapen. Na de nodige rust begint de cyclus weer van voren af aan. Bedenk dat een jonge pup veel rust nodig heeft, zo'n 18 tot 19 uur per dag.

De dag-structuur helpt u ook om vervelende situaties te voorkomen. Als bijvoorbeeld uw kinderen zich 'sochtends rustig willen aankleden, eten en hun schoolspullen willen pakken dan is het niet handig als hier een puppy tussendoor loopt die door gebrek aan aandacht en supervisie dingen gaat slopen, in huis gaat plassen of de kinderen in de benen gaat happen. De pup heeft voordat de 'ochtendspits' begint al zijn behoefte gedaan, gegeten en kort gespeeld. Tijdens de drukke tijd is hij in zijn bench om te slapen of om te knagen op een kauwstaafje.


Werken aan een dagstructuur. En de verdere voorbereiding. Bekijk de video (4'26").


>